Suvelillede hooldamine

 Konteinertaimede hooldamisele kasvu ajal tuleb pöörata suuremat tähelepanu kui peenras kasvavate taimede hooldamisele. Kuna substraadi kogus on konteineris piiratud, on oht selle kiirele läbikuivamisele.

Samuti võib konteinerhaljastuse taimi kimbutada toitainete puudus. Selle vältimiseks tuleb taimi regulaarselt kasta ja väetada. Parim lahendus taimel väetise saamiseks on lisada kastmisveele vedelväetist või lahustuvat pulbervätist.

Kui tihti väetada?

Suvelilli võiks väetada õitsemise ajal iga kastmiskorra ajal. Väetisepudelitel on küll kirjas, et taimi peaks väetama üks kord nädalas, aga seda on tegelikult vähe. Eriti amplites ja pottides on õitemass väga suur, samas taimedele mulda vähe, sellepärast pole võimalik taimi üle väetada. Meie suvi on lühike ning kõik soovivad, et ostetud suvelilledest ja amplitest kasvaksid suured ja uhked taimed.

Kuidas hoida taimede eluiga pikemana ja säilitada nende ilu?

 Mõningaid taimi tuleks nende elueal kindlasti tagasi lõigata ning nokkida õitsenud õisi. Näiteks käokulda tuleks kindlasti piirata, eriti kui ta on kokku istutatud mõnda teist liiki taimega. Vastasel juhul võib ta väiksemad taimed lämmatada. 

Petuuniaid ja südajas suuteraid võiks kindlasti nokkida. Närtsinud õite eemaldamine soosib kiiremini uute teket. Lisaks aitab see taimel uute võsude kasvatamist, mille tulemusena on taim tihedam ja lopsakam.