püsililled

Püsikud

Siit leiate enda aeda sobivad ja Teile meeldivad püsililled. Kõiki tooteid ei pruugi alati müügipunktides olla, võtkem seda nimekirja kui orientiiri, kõige parem on tulla koha peale ja valida taimed, mis teile sobivad.

2020 hooajal võimalik ette tellida ka püsililli meie müügipunktidesse kasutades meie e-poodi. Lisaks toimetame need kohale Pärnu ja selle lähiümbruses.

Püsilillede alla mõeldakse mitmeaastaseid rohttaimi, kellel on välja arenenud pikaealine maa-alune osa ehk risoom. See on just taime talvitumiseks hädavajalik organ. 

Püsikud võivad olla nii õis- kui lehtdekoratiivsed taimed. Enamusel püsikutest on aga kaunid nii õied kui lehed. 

Kasutades erinevatel aegadel õitsevaid püsikuid, võib nendest kujundada varakevadest hilissügiseni õitsva püsilillepeenra.

PÜSILILLEDE ISTUTAMINE

Alusta umbrohtude hävitamisega. Kata püsilillepeenraks välja valitud ala läbipaistmatu materjaliga(must kile, tõrvapapp jne) ja hoia seda peal 1-2 kuud, kuni umbrohud on hävinud. 

Seejärel kaeva pinnas läbi labidalehe sügavuselt. Eemalda kõik püsiumbrohtude juured ja juurejupid. Lisa raskema mulla korral liiva, kergema mulla korral kasvuturvast ja granuleeritud aia üldväetist 1 peotäis 1 ruutmeetrile. Istuta püsikud  ettevalmistatud pinnasele.