meie valik püsikuid

Hortensia


Hydrangea paniculata 'Little Quick Fire' - Aedhortensia 'Little Quick Fire'

Aedhortensia  

LITTLE QUICK FIRE   

Hydrangea paniculata

   

Kõrgus: 100-120 cm. Laius: 90-100 cm 

Hortensiad on populaarsed ja armastatud aiaasukad. Aedhortensia on püstise kasvukujuga laiuv ilupõõsas. Suured pilkupüüdvad püramiidsed õisikud on algul valged, mis aga hiljem  muutuvad punakasroosaks. 

Kasvukoht: päike/poolvari; hortensiad on mullastiku suhtes leplikud, kuid eelistavad parasniisket, kergelt happelist viljakat mulda.

Kasutamine: soolotaimena, pargitaimena ja vabakujulise hekina. Põõsad on hea talvekindlusega ning hilissügisene või varakevadine tagasilõikus tagab lopsakad õied. Õitseb sama aasta võrsel.
Dauerblühende Rispenhortensie 'Pinkachu®' - Hydrangea paniculata 'Pinkachu®' - Rispenhortensien | GARTEN SCHLÜTER

Aedhortensia  

PINKACHU (Smhppinka)     

Hydrangea paniculata

  

Kõrgus: 120-130 cm. Laius: 100-110 cm

Hortensiad on populaarsed ja armastatud aiaasukad. Aedhortensia on püstise kasvukujuga laiuv ilupõõsas. Suured pilkupüüdvad püramiidsed õisikud algul valged, hiljem  muutuvad õrnalt roosakaks .Õitseb alates juulist. Kasvukoht: päike/poolvari, hortensiad on mullastiku suhtes leplikud, kuid eelistavad parasniisket, kergelt happelist viljakat mulda.

Kasutamine: soolotaimena, pargitaimena ja vabakujulise hekina. Põõsad on hea talvekindlusega ning hilissügisene või varakevadine tagasilõikus tagab lopsakad õied. Õitseb sama aasta võrsel.
Hydrangea arborescens Pink Annabelle | Shrubs | Boyne Garden Centre

Puishortensia  

PINK ANNABELLE / INVINCIBELLE

Hydrangea arborescens


Kõrgus 120 cm, laius 100 cm. Õitseb juuni-september.

Hortensiad on populaarsed ja armastatud aiaasukad. Pink Annabelle on esimene roosaõieline puishortensia sort  maailmas! Kaunid roosad õiekesed ümarates ja  väga suurtes (25 cm läbimõõduga) õisikutes.

Kasvukoht: päike/poolvari, hortensiad on mullastiku suhtes leplikud, kuid eelistavad parasniisket, kergelt happelist viljakat mulda.

Kasutamine: soolotaimena, pargitaimena ja vabakujulise hekina. Põõsad on hea talvekindlusega . Vajab kevadist tagasilõikust.
Hästi talvituvad hortensiad – Mõigu Aiand

Puishortensia 

STRONG ANNABELLE / INCREDIBALL

Hydrangea arborescens


Kõrgus-laius 100-150 cm. Õitsemisperiood juuli – september

Hortensiad on populaarsed ja armastatud aiaasukad. Püstise kasvukujuga tugevate võrsetega, parim valgeõieline puishortensia. Puhasvalged suured (kuni 30 cm läbimõõduga) õrnalt aromaatsed ümarad õisikud püsivad põõsal  kaunitena kuni septembri lõpuni.

Kasvukoht: päike/poolvari, hortensiad on mullastiku suhtes leplikud, kuid eelistavad parasniisket, kergelt happelist viljakat mulda. Kasutamine: soolotaimena, pargitaimena ja vabakujulise hekina. Põõsad on hea talvekindlusega Vajab kevadist tagasilõikust.