Meie lugu

Kõik sai alguse 2000. aastal. Alustada tuleks sellest, et Tarvo ja Merje Alveti perre oli sündimas poeg Robert Mihkel. Meil oli olemas ka juba tütar Louise-Margareth. Elasime sel ajal Tallinna lähedal Lool ning töötasime oma erialadel loomaarstidena. Tarvo AS Tallegg-is ja Merje veterinaarlaboratooriumis.

Kuidagi ei suutnud harjuda mõttega, et meie lapsed kasvavad üles suurlinnas ja ise maandume tööpäevast väsinuna nelja seina vahele korterisse. Tarvo isal Ivol oli Pärnumaal talupidamine. Otsustasime talle appi minna ja hakata tegelema talutöödega. 2000 jaanuar kolisimegi ära ning alustasime tööd isa talus.

Ühel päeval isa Ivole kuuluva kuivati ümbrus oli segi pööratud suurmasinate poolt. Ivo läks AS Tootsi Turvas oma vana koolivenna Jaani käest aru pärima, kes „sigaduse“ korda teeb? Mis sa seal ikka kaua kärgid ja paugud, vaja ajada ka külajuttu. Et vestluse sees läks neil jutt ka aiandi ja aianduse peale. Selgus, et AS Tootsi Turbal ei ole piisavat huvi enam oma aiandit pidada ja võiks selle müüa.

Tarvo koos Merjega oli selle ajani juba niikuinii oma väikeses kasvuhoones taimi ja kurke kasvatanud. Isa Ivo jõudis koju ning teatas, et kui soovi on siis Tootsi Turba aiand on müüa. Järgmisel päeval läksime kohale ja ostu-müügileping oli sõlmitud.

Alustasime tagasihoidlikult tomati ja kurgi kasvatamisega, sekka ka mõni lilletaim. Meie eesmärgiks oli alati pakkuda võimalikult kvaliteetseid tooteid. Iga aastaga tuli lilletaimi juurde ja köögivilja osa vähenes.

Nüüdseks on meie kasvuhooned täidetud vaid lilledega. Kasvatame taimi nii kevadeks, suveks kui ka sügiseks.